Жените родени во овој хороскопски знак не се плашат да го направат првиот чекор

Точка

22/11/2019

21:49

3.162

Големина на фонт

а а а

Тие се храбри, свесни за своите квалитети и не дозволуваат стравот ниту застарените стереотипи да ги спречат во остварување на целите.

Жените родени во знакот на Лав сосема го оправдуваат својот знак. За нив зборот „не“ не е опција и тие, ако е потребно, разработуваат некоја тактика и по неколку месеци за да го освојат посакуваниот партнер.


Иако женскиот пол роден во знакот на Лав често остава впечаток на нападен и агресивен, тие едноставно знаат што сакаат, а поради нивната отвореност сите сфаќаат кои им се намерите.

Лавиците се исклучително вешти во флертување и точно знаат како да импресионираат некого, па во своите љубовни обиди имаат многу среќа.
Спонзорирани линкови

Маркетинг