Фотографија од Катица Јанева во куќен притвор

Нетпрес

22/11/2019

09:44

18.056

Големина на фонт

а а а

Поранешната обвинителка на СЈО, Катица Јанева, за прв пат е фотографирана во куќен притвор откако пред два дена замина од истражниот затвор во Шуто Оризари.

Обвинетата во случајот „Рекет“ е фотографирана од своите соседи, а фотографијата беше споделена на социјалните мрежи утрово.

Станува збор за фотографија во зграда на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов во Скопје, спроти студенсткиот дом Кузман Јосифовски-Питу.

Тоа сега е новата адреса на поранешната специјална обвинителка.
Спонзорирани линкови

Маркетинг