Жена претепана од кенгур додека го шетала кучето: Заработила 25 конци на лицето, се правела мртва за да ја остави на мир

Точка

19/11/2019

11:43

1.374

Големина на фонт

а а а

Австралијката Дина заработила 25 коци на лицето откако речиси останала без око кога ја нападнал кенгур додека го шетала кучето.

"Притрчав за да го смирам кучето, но не сфатив дека кенгурот беше сокриен на три метра од мене, зад дрво", рекла Дина. Животното ја нападнало од зад грб и ја турнало на земја. 

Почнал да ја удира и да скока по неа. Одлучила да се прави мртва за да го измами, што на крајот успеало.

Се здобила со бројни повреди по лицето, рацете и нозете.

##https://twitter.com/3novicesSydney/status/1196606390460125184##Спонзорирани линкови

Маркетинг