Заработува милиони преку објавување фотографии од своите бујни облини

Точка

14/10/2019

18:29

12.993

Големина на фонт

а а а

Алексас Морган го уновчува своето алтер-его - секси баба која сака да ги покажува своите облини.

Александра која на Инстаграм позади надимакот Алексас Морган ја следат повеќе од 1,9 милиони корисници, заработува околу 22 илјади фунти годишно со објавување разголени и провокативни содржини, пренесуваат британските медиуми.

За разлика од другите инфлуенсерки, таа се труди содржината да е смешна, а наидува на големо воодушевување кај нејзините фанови. На некои од омилените снимања, Александра се облекува како пензионерка која ја нарекла Мими.

По објава на Инстаграм заработува 2000 фунти, а дополнителен приход има со платформите „onlyfans“, каде споделува ексклузивни фотографии и снимки, за што фановите ѝ плаќаат 8 фунти месечно за претплата.

Инфлуенсерката од Флорида има фанови од Аргентина, Шпанија, Индија и сите краеви на светот, а кариерата освен пари и интернет слава и носи и илјадници комплименти на дневна основа.

View this post on Instagram

I’m Steph Curry with the shot boy 🏀😘

A post shared by Alexas Morgan (@alexas.morgan) on

„Вака изгледа рајот“, „Дефиниција за сексапил“, ѝ пишуваат фановите.Спонзорирани линкови

Маркетинг