Изгрејсонце кое го запира здивот - ова е доказ дека нема поубава уметност од природата

Точка

09/10/2019

12:00

1.097

Големина на фонт

а а а

Двајца пријатели доживеале прекрасна глетка последниот ден од нивното планинарење на Апалачкиот планински пат кој што е познат по природните убавини.

Патот се протега помеѓу планината Спрингер во северната држава Грузија и Катахдин во северната држава Мине.

Патеката ја оддржуваат општеството, државните служби за оддржување на националните паркови и шуми и непрофитната организација Appalachian Trail Conservancy.

Патот во најголем дел поминува низ подрачја кои се обраснати со шума и дивина и затоа ова место е едно од најчудесните и тоа го покажува секојдневно. Некогаш таму доволно е само да се погледне небото и да се видат прекрасни облаци кои се распоредени во интересни облици.

Двајца пријатели биле сведоци на едно изгрејсонце таму кое ги оставил без здив. Морале да го снимаат сето тоа и баш во тој момент еден лос им се “приклучил“ во кадарот и ја направил целата оваа приказна да биде уште поволшебна. Погледнете го нивното видео и уверете се самите во убавината на природата.
Спонзорирани линкови

Маркетинг