Овие регистарски таблички чинат 9 милиони долари - кога ќе видите што пишува на нив сè ќе ви биде јасно

Точка

07/10/2019

18:50

4.958

Големина на фонт

а а а

Има многу приказни и фотографии кои се забележани за неверојатното богатство на жителите од Дуаби, но една од нив, иако постара и понатаму предизвикува големо внимание на социјлните мрежи.

Станува збор за регистарски таблички кои во 2016-та година ги купил индискиот бизнисмен Балвиндер Сахани кој живее во Дубаи и тоа по цена од неверојатни 9 милиони долари, на аукција.

Сега фактот дека постојат луѓе кои се ценкаат за милиони за обични регистарски таблички делува безврска.

Со оглед на тоа дека бизнисменот ги купил пред три години, бројката сега стигнала до 46 милиони затоа што спомнал дека собирањето регистарски таблички кои потоа ги става на своите автомобили е голема и забавна работа.
Спонзорирани линкови

Маркетинг