Слеп и аутистичен пејач победи на американскиот Суперталент, снимката ќе ве расплаче

Точка

19/09/2019

21:26

2.502

Големина на фонт

а а а

Млад музичар кој е слеп и има аутизам, во средата е прогласен за победник на NBC-шоуто „America's Got Talent“, а неговиот емотивен настап во финалето на шоуто, воодушил милиони гледачи.

Коди Ли на клавир ја извел „You Are the Reason“, со пејачката номинирана за Грејми, Леон Левис. Публиката се воодушевила од неговото свирење на клавир и пеење, вклучувајќи го дури и строгиот Симон.

За време на изведбата на дуетот, публиката почнала да се “ниша“ на своите седишта, а нивниот настап пробудил емоции и кај многу корисници на социјалните мрежи, откако снимката била објавена.Спонзорирани линкови

Маркетинг