Де Лаурентис: Милик е подобар од Икарди!

Макфакс

11/09/2019

17:55

552

Големина на фонт

а а а

Претседателот на италијански Наполи, Аурелио де Лаурентис, тврди дека чешкиот голгетер Аркадиуш Милик е подобар играч од Мауро Икарди од Интер, кој реши од Милано да отиде на заем во ПСЖ. Тој за италијанските медиуми објасни каде запнала работата за доведувањето на Аргентинецот ова лето во Неапол.

„Му понудив на Интер 60 милиони евра плус бонуси за Икарди и од таму се согласија. Меѓутоа, Ванда Нара барала 12 милиони евра од сезона за својот сопруг. Мислам дека тоа се премногу пари“, изјави Де Лаурентис.

Претседателот на Наполи очекува многу од Милик, кој оваа сезона ја почна без проблеми со повреди.

„Ова ќе биде прва сезона на Милик во која влегува потполно подготвен. Очекувам да постигне барем 20 гола не сметајќи ги пеналите. Тој во овој момент е подобар напаѓач од Икарди и мислам дека може да стане најдобар стрелец во Серија А“, вели Де Лаурентис.Спонзорирани линкови

Маркетинг