Дескоска остро по изјавата на Милошески: „Тој е човек кој е извор на лажни вести“

Точка

06/09/2019

20:00

3.160

Големина на фонт

а а а

Веднаш по изјавата на Антонио Милошески кој рече дека писмата на Катица Јанева од притворот не се нејзина иницијатива туку дека е тоа координиран договор меѓу Заев, Јанева, Рускоска и Јовески се огласи и министерката Рената Дескоска.

На изјавата на Милошески се огласила и министерката Рената Дескоска која во целост ја демантирала неговата изјава:

„Милошоски е човек кој е извор на лажни вести. Одлуката ЈО да ги преземе предметите од СЈО е лично на Катица Јанева, и тука не постои ништо друго“ - рече Дескоска.Спонзорирани линкови

Маркетинг