Пожар во болницата во Њу Делхи, нема жртви и повредени

Макфакс

17/08/2019

16:08

281

Големина на фонт

а а а

Во болницата Сеиндиски институти за медицински науки во Њу Делхи изби пожар, што предизвика масовна евакуација на пациентите и на персоналот. На терен интервенирале 34 пожарникари кои успеале да го изгаснат огнот.

Пожарот избувнал на првиот кат, а чадот веднаш се проширил и на вториот кат на болничката зграда. Според агенциите, нема повредени и жртви во огнената стихија. Се утврдуваат причините за пожарот.Спонзорирани линкови

Маркетинг