Полицијата пронашла шокантни пораки во телефонот на Боки 13: Бил во љубовна врска со српски политичар? Нашле и експлицитни фотографии и две видео снимки

Точка

17/08/2019

13:08

26.506

Големина на фонт

а а а

Во телефонот на уапсениот Бојан Јовановски, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар.

Пронајдени се дури и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење, кои во моментов ги поседуваат истражните органи – утврдуваат дали нивната врска има поврзаност со случајот „Рекет“, случај кој со денови ја тресе нашата земја.


„Полициските инспектори кои го уапсија Боки 13 и му го одземаа телефонот, беа буквално шокирани кога видеа што сè има во него. Меѓу останатото, пронајдени се огромен број пораки кои водителот ги разменувал со политичар од Белград, а покрај тоа и неколку фотографии и две видео снимки“, открил Скопјанец за српските медиуми, вклучен во истрагата.

Како што пренел изворот, некои од пораките кои ги разменувале Боки 13 и политичарот, датираат од деновите кои претходеле на неговото апсење.

„Во една од тие пораки Боки 13 најавува дека најскоро ќе дојде во Србија и дека едвај чека да се видат, а политичарот му одговара дека и тој е нетрпелив за нивната средба“, рекол Скопјанецот за Српски Телеграф.

Инаку, станува збор за српски политичар кој често патува и објавува фотографии од различни дестинации, а пред неколку месеци објавил фотографија токму од Скопје.
Спонзорирани линкови

Маркетинг