Жешката хокејарка со своите облини го топи мразот: „Непослушните“ гради и бикинито се заштитен знак на оваа сексапилна голманка

Точка

22/07/2019

19:35

8.297

Големина на фонт

а а а

Со колекција од фотографии во бикини ги “полуде“ своите навивачи.

Една од најубавите хокејарки на светот Микаила Демаитер, иако се занимава со спорт кој важи за “зимски“ не пропушта прилика да се разголи и целосно да се препушти на убавините на морето, сонцето и жешкиот песок.

Оваа деветнаесетгодишна девојка од Канада, висока е 163 центиметри и тешка е 53 килограми и важи за “најсекси“ жена меѓу хокејашките. За нејзините натпревари дефинитивно се бара карта повеќе.

На Инстаграм досега ја следат околу 150.000 луѓе, а таа не пропушта можност да не ги почести со колекција на жешки фотографии во бикини.Спонзорирани линкови

Маркетинг