Позирала гола: Изгледа совршено и во шестата деценија

Точка

17/07/2019

09:44

4.976

Големина на фонт

а а а

Познатата актерка Елизабет Харли неодамна го прославила 54-тиот роденден, а фотографиите кои ги објавила на социјалните мрежи докажуваат дека една жена може да изгледа совршено и во шестата деценија.

Најновите фотографии кои актерката ги поставила на својот профил на Инстаграм предизвикале само пофални зборови и позитивни коментари. 

Актерката на една од фотографиите позирала сосема гола во базен. Под фотографијата напишала: "Да, треба да учам текст, но во базен сум".

View this post on Instagram

Early morning #LA sun 😘

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

Оваа фотографија собрала најмногу позитивни коментари, но и повеќе од 120.000 лајкови, а фановите на актерката, но и други познати личности, ја опсипале со комплименти.

View this post on Instagram

All white 😘

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

Актерката, модел и дизајнерка на бикини со повеќе од 1,2 милиони фанови на Инстаграм моментално одмара од учење на текстот за улогата на Морган ле Феј во серијата "Runaways".Спонзорирани линкови

Маркетинг