Ексклузивно: Иванка Трамп со јахта пристигнала во Порто Монтенегро, но не за да одмора

Точка

13/07/2019

19:50

11.627

Големина на фонт

а а а

Иванка Трамп, (38), ќерката на Ивана Трамп, поранешниот модел и првата сопруга на претседателот на САД, Доналд Трамп, пристигнала со својата луксузна јахта во Црна Гора.

Нејзината јахта моментално е на луксузното пристаниште Порто Монтенегро, во Тиват.


Како што пренесуваат српските медиуми, Иванка во Црна Гора дошла службено, односно поради проект.

Да потсетиме, ова не е првпат ќерката на Трамп да крстари по Јадран. Иванка во 2016-та година со семејството и пријателите, во Хрватска, поточно Дубровник, изнајмила јахта долга 138 метри. Таа во одморот и возењето уживала со својот сопруг.

View this post on Instagram

Sight seeing with @wendimurdoch in Dubrovnik

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Инаку, јахтата „Rising Sun“ е поим за луксуз, со оглед на тоа дека има 5 спрата и 82 соби. Катовите меѓусебно се поврзани со лифт, има голем спа центар, теретана, кино, кошаркарски терен, музичка просторија со клавир и други инструменти, базен, вински подрум, а на неа може да слета и хеликоптер.
Спонзорирани линкови

Маркетинг