Бекер со 20 години помлада девојка: Нејзиниот профил на Инстаграм е преполн со разголени фотографии

Точка

05/07/2019

14:39

10.516

Големина на фонт

а а а

За нивната врска се "шушка" веќе со месеци, откако во март биле видени во еден лондонски ресторан. Бекер не сакал јавно да зборува за 20 години помладата девојка, но со заедничкото појавување на турнирот ја потврдиле својата врска.

Пензионираниот германски тенисер Борис Бекер, и неговата поранешна сопруга Лили Бекер се избегнувале цело време на тенискиот турнир Вимблдон во Лондон, а тој со себе ја понел манекенката Лајла Пауел. 

За нивната врска се "шушка" веќе со месеци, откако во март биле видени во еден лондонски ресторан. Бекер не сакал јавно да зборува 20 години помладата девојка, но со заедничкото појавување на турнирот ја потврдиле својата врска. Лајла наводно е првата девојка со која тој бил откако се разделил од Лили.

Лајла била облечена во бел, летен фустан, додека поранешниот тенисер имал одело и капа на главата.

Лајла е модел, а на социјалните мрежи често објавува фотографии на кои е гола. Бекер често на таквите фотографии и става лајкови. Попатно таа е правничка и аматерски готвач.

На социјалните мрежи многумина се шегуваат дека Бекер има одреден тип на жени, бидејќи Лајла неодоливо потсетува на Лили. Дури е слична и на Ангела Ермакова, со кој ја има ќерката Ема.

Бракоразводната парница на Бекер со поранешната сопруга наскоро би требало да биде финализирана.
Спонзорирани линкови

Маркетинг