Невреме попладнево ги зафати Струмица и околината

Макфакс

16/06/2019

16:04

6.045

Големина на фонт

а а а

Попладнево подрачјето на Струмица и околината, како и Берово се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град.

Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран и Богданци.

Нестабилно е во повеќе места во источниот и во планинските подрачја во југозападниот дел од земјата, како и над Преспанското Езеро.
Спонзорирани линкови

Маркетинг