Фудбалска уметност за „Пушкаш“ кандидат број еден: Норвешки виртуоз изрежира рабона лоб за паметење

Дерби

22/05/2019

11:28

1.027

Големина на фонт

а а а

„Пушкаш“ наградите често знаат да завршат во раце на фудбалери кои не и се познати на европската јавност, а има големи шанси да видиме нешто такво и оваа година, пред се поради последната фудаблска уметност која ни пристигна од Норвешка.

Станува збор од петтата национална лига во оваа земја, но бидејќи се работи за натпревар од професионално ниво, Симен Лирио екпсресно изби на врвот како кандидат број еден за „Пушкаш“ наградата. Фудбалерот на Ваг изведе фасцинантен рабона лоб со кој го остави противничкиот голман без одговор, а на социјалните мрежи веќе на големо се покрена петиција тој да ја добие наградата за најдобар гол во 2019 година.Спонзорирани линкови

Маркетинг