Остава без здив: Пријанка Чопра премиерно се појави на Филмскиот фестивал во Кан

Точка

17/05/2019

16:17

3.394

Големина на фонт

а а а

Селена Гомез не е единствената која оваа година првпат се појави на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Кан.

Таа чест ѝ припаднала и на убавата актерка, Пријанка Чопра Џонас, која се обидела посебно да се истакне и да заблеска.


На својот Инстаграм најави дека ќе се насочи кон гламурот во златното доба на Холивуд, а нејзината креација и фризура и тоа како го потврдиле тоа. Прекрасната актерка за оваа свечена пригода облекла раскошна црна тоалета со кристали и скапоцен накит.

Пријанка на Кан дошла без придружба од својот сопруг Ник Џонас, кој останал во Америка.

Освен на црвениот тепих, Пријанка позирала и во вилата во која престојувала, а на својот Инстаграм профил објавила цела низа на заводливи фотографии.

View this post on Instagram

Je ne sais quoi

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

View this post on Instagram

Play time

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

View this post on Instagram

🖤

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

View this post on Instagram

🖤

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) onСпонзорирани линкови

Маркетинг