Алесандра Амбросио вечерва потполно издоминирала: Црвениот фустан малку ѝ оставал на фантазијата

Точка

15/05/2019

20:38

3.624

Големина на фонт

а а а

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал вечерва “горел” кога по него прошетала 38-годишната манекенка Алесандра Амбросио.

Убавицата од Бразил се појавила во огнено црвен фустан кој малку ѝ оставал на фантазијата – а кога дувнало ветер, и тоа “малку” речиси било сосема откриено. 


Амбросио го искомбинирала фустанот со златни сандали, а изгледот го надополнила со златна нараквица. Ништо повеќе и не ѝ било потребно бидејќи креацијата навистина ја заслужила секоја секунда од вниманието.


Што се однесува до фризурата, Алесандра се определила за едноставна, “неуредна” пунџа, додека шминката била дискретна освен црвениот кармин кој бил во тон со фустанот.

Како ви се допаѓа ова издание на сексапилната Бразилка?
Спонзорирани линкови

Маркетинг