Мислевте дека само трчаат и свират? Уникатно видео од Австралија одблиску ја долови работата на судиите

Дерби

24/03/2019

15:45

2.551

Големина на фонт

а а а

На натпреварот помеѓу Брисбејн Роар и Вестерн Сиднеј Вондерерс, главниот судија на мечот Жаред Жиле, но и неговите помошници носеа микрофони со цел публиката по натпреварот одблиску да ја доживее работата на судиите.

Иако на малите телевизиски екрани изгледа како судиите само да трчаат на теренот и да сигнализираат кога има некоја спорна ситуација, погодок или прекин, тоа не е така.

Судиите постојано се во меѓусебна комуникација, а неретко влегуваат и во полемики со самите фудбалери.

Како изгледа тоа може да погледнете во видеото во продолжение…
Спонзорирани линкови

Маркетинг