Сагосен од 2020 ќе игра во Кил

Макфакс

22/03/2019

14:44

345

Големина на фонт

а а а

Сандер Сагосен еден од најдобрите ракометари во светот се подготвува да о напушти ПСЖ. Норвежанецот ја официјализира соработката со германскиот великан Кил.

23-годишниот среден бек, дресот на Кил ќе го облече од од 2020 година, откако претходно ја одбил понудата на актуелниот клуб, ПСЖ, да потпише нов договор.

Сагосен во Кил е проектиран за наследник на Домагој Дувњак, кој во 2020 ќе има полни 32 години.

Средниот бек е стандарден во својата репрезентација со која на последните две светски првенства играше во финалните натпревари.Спонзорирани линкови

Маркетинг