Весна Бејби по изјавата на сопственикот на “Дурмо турс”: “Стави го на клада шоферот за ти да си ја спасиш фирмата... Неверојатно!”

Точка

15/02/2019

21:37

13.886

Големина на фонт

а а а

Актерката Весна Бејби Петрушевска се огласила на својот Фејсбук профил по изјавата на сопственикот на “Дурмо Турс”, Дурмиш Белули, кој вели дека автобусот бил во исправна состојба, но возачот на автобусот ја изгубил контролата.

“Излезе газдана на Дурмо турс и си кажа дека шоферот е крив, секако после техничкиот преглед направен од неговата фирма ...Како бе така? Стави го на клада, ти важно да си ја спасиш фирмата....Неверојатно!!! На 20 годишно девојче ампутирана и е нога ....една од преживеаните...”, напишала Бејби на нејзиниот Фејсбук профил. Спонзорирани линкови

Маркетинг