Хеликоптер се сруши над зграда во Истанбул, 4 лица загинаа

Точка

11/02/2019

20:01

1.157

Големина на фонт

а а а

Денес се сруши хеликоптер над зграда во резиденцијалниот дел во Истанбул, потврдува за турските медиуми гувернерот на градот Али Џерликаја.

Хеликоптерот се срушил откако добил наредба за присилно слетување, а според првите податоци тоа се случило поради технички проблеми. Според првичните информации четири лица загинаа. 

"За жал, четири наши војници загинаа", изјави гувернерот Али за новинарите.

Али рекол дека освен овие четири војници, никој друг не е повреден, а нема ниту повредени цивили откако хеликоптерот се урна во подрачјето Чекмекој.Спонзорирани линкови

Маркетинг