Старлетата Амбер позираше гола, луѓето се чудат зошто Инстаграм не ја избриша оваа фотографија

Точка

10/01/2019

10:33

14.204

Големина на фонт

а а а

Познатата старлета Амбер Роуз позирала гола и фотографијата ја објавила на социјалната мрежа Инстаграм, која за помалку од 24 часа доби повеќе од 1,5 милиони лајкови.

Старлетата редовно објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи, но овој пат отишла многу подалеку откривајќи повеќе гола кожа, односно задникот и дел од брадавицата. Токму поради голотијата на фотографијата следбениците исто така се чуделе зошто Инстаграм не ја отстранил објавата со оглед на тоа дека е експлицитна. 

View this post on Instagram

Peach Fuzz 🍑

A post shared by Amber Rose (@amberrose) on

Секако, имаше и луѓе кои ја критикуваа 35 годишната старлета, но поголемиот дел од нив биле воодушевени со нејзиниот изглед за кој ја наградија со бројни комплименти.

Инаку, Амбер Роуз најмногу подигна прашина во 2017 година кога на социјалните мрежи го покажа голото меѓуножје тврдејќи дека тоа го прави поради феминизмот, а јавноста се "крена на нозе" и во 2015 година кога таа го покрена движењето "SlutWalk".
Спонзорирани линкови

Маркетинг