Единствена Македонија: Мицковски и должи одговор на јавноста кој е неговиот противник – Јанко Бачев или Зоран Заев

Макфакс

22/12/2018

12:56

1.258

Големина на фонт

а а а

Единствена Македонија како дел од „Македонија-Блокира“ изразува загриженост поради штетното однесувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во семакедонската борба да се спречат уставните измени, се вели во нивото соопштение.

„Наместо сплотени и единствени во борбата против марионетската власт во Скопје која сака да избрише се што е македонско, Мицковски отвора фронт против Единствена Македонија.

Познато е дека минатата сабота „Македонија-Блокира“ со прилепските бранители протестираше во Прилеп, по што се највија блокади во Прилеп секоја сабота.

Познато е дека ВМРО-ДПМНЕ околу месец дена маршира секоја среда во Скопје и секоја недела во некој град во Македонија. Меѓутоа, Мицковски наместо во недела, одеднаш прави неочекуван пресврт и денес, сабота, ќе маршира во Прилеп со цел да ги неутрализира блокадите на „Македонија-Блокира““, се вели во нивното соопштение.

Оттаму велат дека Мицковски и должи одговор на јавноста, кој е за него противник во борбата за одбрана на македонскиот народ – Јанко Бачев или Зоран Заев.Спонзорирани линкови

Маркетинг