„Македонија блокира” обвинува за полициска бруталност на протестите

Макфакс

11/12/2018

17:26

553

Големина на фонт

а а а

,,Најостро ја осудувам синоќешната брутална полициска интервенција врз македонскиот народ кој мирно протестираше пред Собранието во рамките на активностите за спречување на уставните измени со кои се брише се што е македонско.

Во неоснованата, незаконска и нелогична акција на полицијата има неколку повредени, а кај еден од протестантите има кршење на прстите на раката за штои има и видео запис, се вели во соопштението.

,,Го повикуваме министерот Спасовски да се вразуми и да не провоцира оти работите лесно може да излезат до контрола, дотолку повеќе, блокадите продолжуваат до финалната одлука -или марионетската власт ќе избрише се што е македонско или Македонија ќе победи”, се наведува во соопштението”, се додава во соопштението.Спонзорирани линкови

Маркетинг