Приведен Јанко Бачев поради закани на социјалните мрежи

Макфакс

30/10/2018

14:40

1.646

Големина на фонт

а а а

Претседателот на партијата Единствена Македонија, Јанко Бачев, бил приведен и однесен на разговор во Полициска станица Беко поради закани на социјалните мрежи.

„Во моментов претседателот Бачев е приведен од страна на полицијата додека одеше во партискиот штаб на Единствена Македонија, а пред одржување на редовниот состанок на ‘Македонија блокира’“, пишува на фејсбук-страницата на Единствена Македонија.Спонзорирани линкови

Маркетинг