ЛА Лејкерс: Му дадоа шут карта на Денг за да му донесат соиграч на Џејмс

Дерби

03/09/2018

11:00

932

Големина на фонт

а а а

Раководството на ЛА Лејкерс реши да ја прекине соработката со Британецот Луол Денг.

Ова отпишување следува по минатогодишниот сезонски отпуст на кошаркарот, откако го тргнаа од ростерот на клубот. Ова всушност значи и исплата на остатокот од двегодишниот договор кон Денг вреден 36 милиони долари. Денг во редовите на „езерџиите” постигна 7,5 поени и 5,2 скока.

Ова значи и ослободување на одредена сума од селари капот за носење на ново засилување во тимот на Лејкерс.

Всушност се шпекулира за името на кошаркарот Батлер кој би бил одличен соиграч покрај ѕвездата на тимот Леброн Џејмс.Спонзорирани линкови

Маркетинг