5 вистини за слабеењето за кои не сте знаеле

Точка

11/04/2018

15:00

6.893

Големина на фонт

а а а

Како може да се ослободиме од вишокот килограми на најефективен начин, без да му наштетиме на нашето здравје? Се препорачуваат голем избор на диети, разни физички активности, но сепак има многу недоразбирања околу тоа што треба да се избегнува. Да видиме неколку од нив и да ги замениме со вистинските факти кои всушност помагаат за да се ослободите од вишокот килограми.

Ужинките се лоши!


Ве подучувале дека јадењето меѓу оброци не е добро бидејќи ќе ви го уништи апетитот или ќе ве натера да јадете повеќе? Вистината е дека ужинките не се воопшто штетни доколку се трудите да ослабете. Напротив, кога вашето тело ви бара храна подобро е да земете некоја ужинка помеѓу оброците, отколку да чувствувате глад до главниот оброк и потоа да се прејадете. Причината поради која ужинките се озлогласени е фактот дека најчесто посегнуваме по несодветна храна, грицки и благи, нешто што ќе ни се најде при рака и што најчесто не содржи хранливи вредности а има висока енегретска вредност. Pro-Fit протеинската храна во својот асортиман ви нуди здрави протеински чипсови, кранчови, бисквити кои може да бидат вашата здрава ужинка во процесот на слабеење.

Заборавете на брзата храна!


Всушност тоа и не е потребно. И на тоа поле имате здрави избори кои нема да го нарушат процесот на губење на килограмите. И хамбургерот како оброк составен од леб, месо и салата доколку го направите свежи продукти и одберете добро лепче, нема да имате проблем. Проблем прават сендвичите во рестораните за брза храна кои се толку слатки токму поради тоа што содржат суплементи кои прават да ја задржат свежината и сосовите кои се најчесто висококалорични.

Јаглехидратите мора да се исфрлат во целост. 


Јаглехидратите се потребни за енергија, но важно е кои продукти ги внесуваме. Белиот шеќер не се препорачува. Јаглехидратите треба да се од цело зрно, да не содржат рафиниран шеќер, туку некој природен засладувач како што е стевијата. Протеинските пудинзи и кранчови на Pro-Fit ќе ја задоволат вашата потреба за благо без да внесете лоши јаглехидрати и без да го успорите слабеењето.

Некоја храна ви помага да ги „горите“ калориите.


Вистината е дека не постои волшебна храна која веднаш може да направи чудо. Сепак, постои храна која ни го забрзува нашиот метаболизам. Денес на пазарот ни се понудени и продукти кои навистина имаат огромен ефект во постигнување на нашата цел. Pro Fit содржи оброци кои во целост ви ги даваат сите прехрамбени вредности кои ви се потребни. Мали протеински оброци во вид на супи, шејкови, чипсови, пудинзи, палачинки, протеински бисквити и протеински кранчови со кои никогаш нема да гладувате, а ќе ги отстраните вишокот килограми.

Ако сте здрави и здраво се храните, секако ќе ослабете.


Тоа не е вистина. Постојат многу здрави продукти кои содржат многу калории. Исто така, метаболизмот се менува со годините, а со тоа и фактот дека помлада личност побрзо ќе ги согори калориите од личност која е повозрасна. Со годините, многу полесно се зголемува телесната тежина и потешко се намалуваат килограмите. Токму оваа протеинска исхрана за која зборуваме е погодна за сите возрасти и покрај слабеењето, ќе го одржува здравјето на вашето тело и ќе ви направи да се чувствувате поубаво во своја кожа.
Спонзорирани линкови

Маркетинг