Диетата на бразилската убавица Адриана Лима

Точка

21/03/2018

15:12

13.324

Големина на фонт

а а а

Бразилската убавица Адриана Лима уште во периодот после својата прва бременост покрена бран на ентузијазм кога само два месеци по породувањето се појави на модната ревија на брендот Victoria’s Secret се појави во одлична форма. Од тогаш се до денес се зборува за диетата по која Лима се придржува и го одржува своето тело во совршена кондиција. Имено, таа се придржува кон високопротеинска исхрана и вели дека тоа е најдобриот избор за да се одржи фит и здраво тело.

Диетата се базира на исхрана со висок процент на протеини (многу протеини, малку масти и малку јаглени хидрати). Целта на диетата не е ограничување на количината на внесената храна или броење калории. Токму спротивното, ви овозможува при секој оброк да се најадете до ситост, но сепак ефикасно да ги отстраните вишокот килограми, кои ви се акумулирале за време на нездрава исхрана.


Адриана прави комбинација од разни протеински шејкови. Исто така јаде исклучиво зелени зеленчуци, на скара или варени. Вообичаено за ручек и вечера јаде месо или риба со зеленчук. На секои три часа помеѓу главните оброци пие шејк или јаде протеински барови. Во нејзината диета фокусот е ставен на зелениот зеленчук и на сите продукти богати со протеин.


Нејзината диета е базирана на исклучително ниско ниво на јаглехидрати, речиси и воопшто да ги нема. Таа изјавува дека со овој начин на исхрана се чувствува многу подобро и поздраво. „Доколку јадам чоколадо или некој млечен продукт, потоа се чувствувам подуено. Честопати храната која содржи јаглехидрати ми прави да се чувствувам отечено.“ Таа вели дека е многу важно да се внимава на чувството кое ви го создава секој тип на храна. Високопротеинската диета која ја практикува во моментов и прави да се чувствува најдобро досега.


Денес се повеќе луѓе се ориентираат кон протеинската диета како најдобра опција од сите други диети за слабеење.


Динамичниот живот ни ги скратува можностите за постојана консумација на готвена храна. Од таа причина, многу луѓе ќе кажат дека немаат доволно време за да се посветат на овој начин на исхрана. Сега веќе нема простор за изговори бидејќи решението на овој проблем е полесно и подостапно од било кога. За сета оваа високопротеинска храна која ја спомнавме претходно, постои соодветна замена. Pro-Fit храната всушност го содржи количеството протеин кое ви потребно во овој режим на исхрана, а разликата е во тоа што оваа храна не ви одзема време за да ја приготвите. Многу е практична и воедно вкусна.


Храната Pro-Fit располага со поширок асортиман на производи, меѓу кои: Протеински кранчови, протеински бисквити, шејкови, супи, чипсови, палачинки и пудинзи. Продуктите се со различни вкусови кои ќе задоволат сечиј апетит. Храната Pro-Fit е соодветна за оние кои сакаат да се хранат здраво и да го задржат телото во добра состојба, но и за оние кои сакаат да се ослободат од вишокот килограми. Без разлика која и да е вашата цел, продуктите на Pro-Fit се вистинскиот избор доколку сакате да се исхранувате здраво дури и кога немате време да си приготвите оброк.
Спонзорирани линкови

Маркетинг