Заев доби орден од МПЦ

Макфакс

23/11/2017

14:20

744

Големина на фонт

а а а

Премиерот Зоран Заев го својот бугарски колега Бојко Борисов во водочкиот манастир, во присуство на митрополитот струмички Наум.

Од владината прес-служба соопштија дека Заев добил орден, Столен медал од прв ред, од редот на Светиот македонски крст, за особен придонес и залагање во севкупниот напредок и афирмација на Македонската православна црква – Охридска архиепископија.

По средбата со митрополитот струмички, Наум, а пред меѓувладината седница, премиерите се упатија кон споменикот на поранешниот претседател Борис Трајковски, каде што положија цвеќе.Спонзорирани линкови

Маркетинг