Видео: Заев го пречека Борисов во Водочкиот манастир „Свети Леонтиј“

Макфакс

23/11/2017

10:39

3.897

Големина на фонт

а а а

Претседателот на владата на Република Македонија Зоран Заев утрово го пречека бугарскиот колега Бојко Борисов пред Водочкиот манастир „Свети Леонтиј“ во Струмица кој се наоѓа на границата со Бугарија.

Борисов на својот фејсбук профил објави видео од средбата со премиерот Заев.

Во Домот на АРМ, Македонија и Бугарија ќе ја одржат првата меѓу-владина седница, со која ќе заседаваат двајцата премиери, а ќе бидат потпишани и неколку договори и меморандуми.Спонзорирани линкови

Маркетинг