Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен ден за сите граѓани на Македонија

Нетпрес

19/06/2017

14:13

404

Големина на фонт

а а а

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, првиот ден на Рамазан Бајрам, односно 26 јуни 2017 година (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честита Рамазан Бајрам.Спонзорирани линкови

Маркетинг