Голем црн чад над Скопје: Пожар во Институтот за социолошки истражувања во Карпош

24 Вести

21/04/2017

13:43

2.130

Големина на фонт

а а а

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот „Партизански одреди“.

Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените, пренесува Курир.

Очевидци велат дека станува збор за бараките до ГУЦ односно Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања. На местото на настанот има голем број противпожарни возила кои се обидуваат да го стават под контрола пожарот но ветрот дополнително им ја отежнува работата на пожарникарите.

Сè уште нема информации како избил пожарот.Спонзорирани линкови

Маркетинг