Илиоски: Заев сè уште не сака да каже што прифатил од платформата

Нетпрес

05/04/2017

13:49

687

Големина на фонт

а а а

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, сè уште не излегува да каже дека ја прифатил Тиранската платформа.

- Иако пратениците од СДСМ јавно го повикаа Зоран Заев да излезе на говорницата и да каже што прифатил, тој сè уште не најде да ги удостои ниту сите пратеници ниту македонската јавност која со право е загрижена, вели Илиоски.

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека СДСМ повторно се служи со истите сценарија како во минатото кога кукавички ги распродаваше националните и државните интереси и симболи како што се името, знамето и катастрофалната територијална распределба.Спонзорирани линкови

Маркетинг