Голата учителка од Куманово си дала отказ – Не сакала да ги повлече објавените провокативни фотографии!

Точка

06/11/2015

12:25

21.539

Големина на фонт

а а а

Учителката од основното училиште "Кочо Рацин", во Куманово, пред една недела дала отказ во училиштето, притоа одбивајќи да ги избрише објавените разголени фотографии на својот Facebook профил, и покрај реакциите на родителите на учениците.

Учителката од Куманово има над 50 години, а во одделенска настава во училиштето работела околу 20 години.


Од Општина Куманово информираат дека не добиле никаков допис од загрижените родители, кои што исконтактирале само со директорката на училиштето, изјавила за Плусинфо Валентина Алексовска, секретар на Општина Куманово.

Спонзорирани линкови

Маркетинг