Заев денеска сведочеше во Обвинителство

Нетпрес

24/02/2015

13:14

1.438

Големина на фонт

а а а

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска даде исказ во Обвинителството, како сведок оштетен во случајот што тој го поведе за неовластено прислушување.

Заев поднесе кривична пријава доставувајќи 311 телефонски разговори кои според него докажуваат дека бил неовластено прислушуван. Иако на прес конфернециите тврдеше дека се прислушувани прво 26.000 луѓе, па потоа 20.000 луѓе, Заев на Обвинителството му достави разговори само од себе.


Спонзорирани линкови

Маркетинг