Облачно со услови за дожд

Нетпрес

16/09/2014

14:21

673

Големина на фонт

а а а

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд, особено во крајните западни и источни делови. Во источните делови ќе има услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

И утре ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Во четврток и петок ќе настапи стабилизирање на времето, а за време на викендот во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и грмежи.


Спонзорирани линкови

Маркетинг