Фотографии од Украина на кои е овековечен ужасот кој моментално владее во државата

Точка

19/02/2014

17:08

9.678

Големина на фонт

а а а

Според последните информации, помеѓу 26-те починати, има девет полицајци и еден новинар.

Насилството во Украина продолжува да ескалира. Вчера вечер имало отворен судир помеѓу полицијата и демонстрантите. Украинската полиција вчера започнала со акцијата, чистење на плоштадот на независноста во Киев кој бил окупиран од демонстрантите кои демонстрираат против владеењето на претседателот Виктор Јанукович.

Според најновите информации, помеѓу 26-те починати, има девет полицајци и еден новинар. Министерството за здравство објавило дека се хоспитализирани 241 луѓе, вклучувајќи 79 полицајци и петмина новинари.

Сликите од страшниот конфлик го обиколија целиот свет, еве неколку од нив:
Спонзорирани линкови

Маркетинг