Бутел добива ново повеќенаменско игралиште

Нетпрес

08/02/2014

14:23

1.745

Големина на фонт

а а а

Во скопската општина Бутел денеска свечено ќе биде пуштено во употреба ново повеќенамесно игралиште.

Игралиштето е лоцирано во улицата Призренска во непосредна близина на основното училиште „Климент Охридски. А, на свеченоста покрај претставници на локалната власта ќе присуствува и премиерот Никола Груевски.


Спонзорирани линкови

Маркетинг