Сончево време со температура до 40-от степен

Нетпрес

29/07/2013

09:18

828

Големина на фонт

а а а

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер со променлив правец.

Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 38 степени.


Спонзорирани линкови

Маркетинг