Филмот на Навални за палатата на Путин е прегледан речиси 130 милиони пати

Додека беше во притвор во предградие на Москва во јануари 2021 година, Навални продолжи да биде трн во окото на рускиот претседател Владимир Путин. Неговиот тим потоа ги објави резултатите од големата истрага за богатството на Путин и на јавноста и го даде првиот поглед на наводната палата на Путин во Црното Море. Документарецот, кој беше објавен заедно со истражувањето, за еден ден на „Јутјуб“ го погледнале 22 милиони луѓе. До денес, бројот на прегледи само на „Јутјуб“ достигна речиси 130 милиони.