Путин во интервју за Карлсон: Престанете да и помагате на Украина и сè ќе биде готово брзо

Рускиот претседател Владимир Путин имаше интервју со американскиот новинар Такер Карлсон што беше емитувано на неговата веб-страница во четвртокот на полноќ по средноевропско време. Причината за разговорот беше апсолутното незнаење на населението во САД, како што рече водителот на Фокс њуз, за ​​тоа што се случува во Русија и Украина.