НБА Топ 10: Одличен цепелин на Вајт и Порзингис, Монк летна високо за број еден

Седумте средби во НБА лигата минаа во знакот на гостинските тимови кои забележаа дури пет победи, односно честа на домаќините ја одбранија само Бостон Селтикс и Мајами Хит. Од овие пресметки беа избрани најубавите моменти, потези кои беа спакувани во едно видео, топ листа која ја предводи Малин Монк со високиот лет и атракцијата во дуелот со Детроит Пистонс.