Ердоган се фати за топката: Турскиот претседател ги покажа неговите кошаркарски способности

На социјалните мрежи излезе видео од 69-годишниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган во сала за вежбање како игра кошарка со пратеници. Имено, турската телевизија ТРТ на „Јутјуб“ објави видео за кое тврди дека го снимил Мустафа Варанк, пратеник на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) на Ердоган.