Канте издоминира со атрактивен гол и асистенција, Ал Итихад се врати на врвот на табелата

Карим Бензема не беше во составот на Ал Итихад на вчерашниот натпревар против Ал Фатех, но неговото отсуство беше одлично покриено од најдобриот настап досега на сонародникот Н’Голо Канте. Францускиот фудбалер издоминира на денешната средба и е најзаслужен што избраниците на Нуно Еспирито Санто победија со пресврт и резултат 2:1.