Барселона „на колена“ пред Столе Димитриевски и соиграчите

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски беше на голот на Рајо и бранеше авторитетно, иако во финишот не успеа да го скроти ударот на Роберт Левандовски во 83. минута.