Дербито Челси-Тотенхем од поинаков агол: Судијата Тејлор излезе со дрес, се појави и Гвардиола…

Доста работи се случија на „Стемфорд Бриџ“, имаше дискутабилни одлуки на судијата Тејлор, „пресметка“ меѓу менаџерите Тухел и Конте, неспортски потези меѓу играчите… Дали ќе има одредени казни останува да видиме, а во меѓувреме „Фор-фор-тунс“ направија своја верзија за тоа што во неделата се случи во Лондон.