Видеото од кучето кое си игра со гуштер стана вирално на социјалните мрежи

Корисник на „Твитер“ објави видео од куче како си игра со гуштер. На видеото се гледаат гуштерот и куче како ја потегнуваат зелено-сива плишана играчка во куќата. „Заедно се забавуваат“, пишува во описот на видеото.