Кога го имате Супермен на голот: Најатрактивните пет одбрани на Нојер

Долго време голманот и Баерн не можеа да најдат заеднички јазик и впечатокот беше дека може да дојде и до разделба, меѓутоа сепак двете страни ги надминаа разликите и капитенот останува во Минхен. По повод оваа вест од Бундеслигата излегоа со една квалитетна компилација со најдобрите пет одбрани на Нојер во најсилниот германски шампионат.